برون سپاری خدمات حسابداری و مزیت های آن

برون سپاری قراردادی است که بین کارفرما و پیمانکار بسته می شود. قراردادی است که تمام خدمات حسابداری تحویل پیمانکار داده می شود و تا پایان قرارداد پیمانکار مسئول خدمات حسابداری می باشد.

Bookmark(0)

قراردادی که بین کارفرما و پیمانکار بسته می شود و کار به پیمانکار تحویل داده می شود ، برون سپاری گفته می شود. این قرارداد برای این بسته می شود که انجام عملیات و تمام کارهای خدمات حسابداری بر عهده پیمانکار  باشد و تا مدت مشخصی که در قرارداد ذکر شده پیمانکار موظف است بر آن پایبند باشد.

ویژگی های برون سپاری

۳ دلیل بسیار مهم وجود دارد که کار های شرکت به شرکت های ارائه دهنده تحویل داده شود که در زیر به آنها اشاره شده است :

کاهش هزینه ها : افزایش هزینه ها و قیمت  از یک سو و  کم شدن بودجه ها  از سوی دیگر باعث میشود که برون سپاری یک  روش مناسب برای شرکت ها باشد که از طریق آن بتوانند هزینه های  خود را کاهش دهند.

هماهنگی با مرکز شرکت : برای متمرکز شدن و دقت داشتن بیشتر هیات مدیره شرکت با حوزه مرکزی شرکت ، بهتر است تا برخی کار ها به بیرون از شرکت سپرده شود.

کمبود منابع مورد نیاز : کمبود کارگران و کارمندان با تجربه و همچنین کمبود در مواد مورد نیاز ، باعث می شود  که شرکت به برونسپاری برخی از کارهای خود اقدام نماید.

مزایای برون سپاری

امروزه بیشتر شرکت ها به دلیل مقرون به صرفه بودن و دلایل دیگری که در ادامه ذکر  می شود به دنبال سپردن کار ها به بیرون از شرکت خود هستند:

  • اشتباهات جزئی و محاسباتی می تواند بسیار راحت کار دست شرکت داده و به شرکت ضرر وارد کند. واگذاری تراکنش ها و پرداختی ها و گزارشات به شرکت های دیگر روش خوبی برای حل این مشکل می باشد.
  • شرکت های ارائه دهنده ، دارای کارشناسان بسیار ورزیده می باشند که می توانند با علم روز به کمک شما بشتابند.
  • پیگیری پرداخت ها و چک ها و … چیز هایی است که باعث می شود مدیران شرکت ها کار های بانکی خودشان را به شرکت های دیگر بسپارند و دیگر نگران وضعیت مالی شرکت نباشند.

 

Bookmark(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *